Çıkmış Sorular Bölümündeki Konu İçeriklerini Görebilmek İçin Üye Olmalı Ve En Az 1 ONAYLI Konu Açmış Olmalısınız. (January 23, 2021) x

Forumda yeni konu açmak için yardım almak istiyorsanız TIKLAYINIZ (January 23, 2021) x

KONU AÇ PARA KAZAN! Uni-Forum.Net Online Kazanç Sistemi (February 18, 2021) x

Üye Olurken Sorun Yaşıyorsanız Instagram Hesabımız Üzerinden Bize Ulaşabilirsiniz (January 23, 2021) x

Bizlere Destek Olmak İçin AdBlock Eklentilerinizi Kapatabilirsiniz Smile Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Google Reklamlarıdır. (January 23, 2021) x

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KYK Yurtlarındaki 16GB İnternet Kotası Nedir?
#1
Bilindiği üzere Kredi Yurtları Kurumu'na bağlı devlet yurtlarında kalan öğrencilere bu yıl ilk uygulanmak üzere 16 GB'lık bir internet kotası getirildi.

Diğer teknoloji ve haber sitelerindede okuduğunuz makaleleri bir yana bırakın, 16GB'lık kotanın gerçeklerini biz sizlere aktarıyoruz.

16GB'lık internet kotası diye adlandıralan uygulama tamamen bir ADİL KULLANIM KOTASI (veya ADİL KULLANIM NOKTASI) uygulamasıdır. Şöyle ki öğrenciler her ayın 1'inde yenilenecek olan internet paketlerini 16GB ADİL KULLANIM KOTASI'na kadar  Wİ-Fİ üzerinden alabilcekleri maksimum hızda kullanabilecekler. 16GB dolduktan sonra ise hızları maksimum 256 kbps hızına kadar çıkabilcektir. Yani; aylık 16GB dolduktan sonra internet erişiminiz kesilmeyecek sadece hızınız düşecektir.

[Resim: attachment.php?aid=180]


Peki Bu ADİL KULLANIM KOTASI sonrası hız KYK yurtlarında kalan öğrencileri nasıl etkileyecek ?

KYK interneti bildiğimiz gibi belirli saatlerde Whatsapp üzerinden mesaj atamayacak veya mesaj alamayacak kadar yavaşlamaktadır. Bu saatler akşam saatleridir ve 100 kbps hız alırsanız sevinirsiniz (20-30 kbps hız aldığımızı biliriz). Bu istatistikleri göz önünde bulunduracak olursak ADİL KULLANIM KOTASI öğrencileri sadece gecenin ilerleyen ve sabahın erken saatlerinde alabilcekleri yüksek hızlardan mahrum etmektedir.


Biz Uni-Forum.Net Ekibi olarak KYK'nın getirmiş olduğu ADİL KULLANIM KOTASI'nı destekleklediğimizi belirtmek isteriz. Bunun sebebi aylık 150-200GB internet kullanıp diğer kullanıcıların haklarına giren öğrencilerin ADİL KULLANIM KOTASI sayesinde diğer kullanıcıların haklarına giremeyecek olmasıdır.


Eklentiler Tırnak(lar)
   
Makine Mühendisliği
Uni-Forum.Net
  YORUM YAZ ALINTI YAP

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi