Çıkmış Sorular Bölümündeki Konu İçeriklerini Görebilmek İçin Üye Olmalı Ve En Az 1 ONAYLI Konu Açmış Olmalısınız. (January 23, 2021) x

Forumda yeni konu açmak için yardım almak istiyorsanız TIKLAYINIZ (January 23, 2021) x

KONU AÇ PARA KAZAN! Uni-Forum.Net Online Kazanç Sistemi (February 18, 2021) x

Üye Olurken Sorun Yaşıyorsanız Instagram Hesabımız Üzerinden Bize Ulaşabilirsiniz (January 23, 2021) x

Bizlere Destek Olmak İçin AdBlock Eklentilerinizi Kapatabilirsiniz Smile Sitemizin Tek Gelir Kaynağı Google Reklamlarıdır. (January 23, 2021) x

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son sınıfta 1 akts yüzünden okulum uzar mı?
#1
Merhaba ben şu an 3. sınıftayım. geçtiğimiz güz dönemi 3 dersten kalmıştım. bu 3 ders 16 akts.
gelecek güz dönemi ise 30 aktslik mecburi dersim var. sistem en fazla 45 akts ders seçmeye izin veriyor ve ders seçerken öncelik olarak alttan alınan dersleri seçmeyi zorunlu kılıyor. ben alttan alacağım 16 aktslik derslerin üzerine 30 aktslik ders alırsam 45 akts sınırını geçeceğim. 1 akts yüzünden okul mu uzayacak? bunu yeni farkettim ve iki gündür uykusuzum. danışmanım cevap vermiyor. haftasonu zaten. 
Necmettin erbakan üniversitesinde son sınıflarda bu durumlar için 45 akts + 1 ders alabilme hakkı tanınıyor başvuru ile. sırf okulu 1 ders yüzünden uzamasın öğrencinin diye. bu her üniversitede var mıdır? benim okulumun sitesindeki yönergede son sınıflara tanınan böyle bir imkandan bahsedilmiyor. 

Tek ders sınavı ile verirsin diyebilirsiniz belki siz de çevremdekiler gibi. ama tek ders sınavına girebilmek için önce o dersin kaydını yapabilmek gerek. benim derdim de 1 akts yüzünden kayıt yapamamak ve sonraki döneme sarkmak.
Bul
  YORUM YAZ ALINTI YAP
#2
Mezun durumundaysan alabilirsin değilsen alamazsınç
Bul
  YORUM YAZ ALINTI YAP

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi